Wednesday, September 27, 2023

Arsenal facing serious competition from London rivals for highly coveted winger
A

Related stories

spot_imgspot_img

Arsenali është lidhur me një lëvizje për anësorin e Bayer Leverkusen, Moussa Diaby për disa kohë tani, megjithatë, ata nuk janë të vetëm që janë të interesuar për nënshkrimin e 23-vjeçarit.

Teamtalk tani po raporton se Chelsea ka hyrë në garë për të nënshkruar me francezin dhe blutë i bashkohen Arsenalit dhe gjithashtu Tottenhamit në betejën për të marrë nënshkrimin e Diaby.

Duke cituar 90mins, Teamtalk gjithashtu thekson se, përveç treshes së Londrës, janë të interesuar edhe veshjet e reja të Newcastle dhe Man City.

Me kaq shumë klube elitare me financa të mëdha pas tyre, nuk do të jetë e lehtë për Arsenalin të nënshkruajë lojtarin, por kjo nuk do të thotë se ata janë jashtë garës, nuk ka të bëjë gjithmonë me paratë.

Për shembull, Gabriel Jesus zgjodhi Arsenalin sepse donte kohën e lojës dhe disa nga këto klube me shpenzime të mëdha nuk mund ta ofrojnë gjithmonë këtë.

Ekziston edhe futbolli evropian për t’u marrë parasysh, diçka që nuk mund ta ofrojnë lojtarë si Newcastle United, gjithsesi jo këtë sezon.

Nuk dihet nëse një transferim mund të përfundojë në afatin kalimtar të dimrit apo nëse Leverkusen do të qëndrojë deri në verë.

Shumëçka do të varet nga situata në klubet përkatëse pasi të përfundojë Kupa e Botës dhe të hapet dritarja e transferimeve të janarit.

Duket se Diaby do të jetë një nga ato sagat e transferimeve që përfshin një numër klubesh dhe para të marra që hidhen përreth, shpresojmë se Arsenali do të luajë rolin e tij dhe do të jetë në gjendje t’i ofrojë lojtarit një ofertë tërheqëse.

Latest stories

spot_img